othersideofwind: (Default)
[personal profile] othersideofwind
Із офісу НРУ прислали отакий реліз. Найбільш цікавим є друга частина - дослідження щодо видачі віз (тому першу частину ставлю під кат). Неясно, правда, хто його проводив.


Борис Тарасюк: Угода про спрощення оформлення віз між Україною та ЄС сприяла покращенню ситуації з видачею віз українцям в «старих» шенгенських країнах

«Насьогодні не можна не констатувати все ще незадовільну ситуацію у візовій політиці ЄС відносно українських громадян, хоча не варто заперечувати й той факт, що Угода про спрощення оформлення віз між Україною та ЄС, безперечно, є вагомим кроком уперед на шляху до гармонізації візових відносин сторін та подальшого долучення України до єдиного європейського міграційно-візового та гуманітарного простору», - зазначив під час круглого столу «Підсумки 1-го етапу громадського моніторингу видачі віз консульськими установами країн ЄС в Україні» Голова Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції, Голова Народного Руху Борис Тарасюк.

«Підписання Угоди суттєво сприяло покращенню ситуації з видачею віз громадянам України переважно в «старих» шенгенських країнах. У преамбулі Угоди про спрощення оформлення віз зафіксовано перспективу запровадження взаємного безвізового режиму поїздок громадян», - зауважив він.

Борис Тарасюк також повідомив, що Комітетом Верховної Ради України з питань європейської інтеграції, на своєму засіданні від 18 червня ц.р. було розглянуто питання виконання Угод між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз та про реадмісію. «За результатами засідання було прийнято рішення рекомендувати Кабінету Міністрів України гостро реагувати на всі порушення, що фіксуються при імплементації Угоди з боку посольських та консульських установ країн ЄС», - повідомив Голова НРУ.

Під час круглого столу було оприлюднені результати дослідження стосовно видачі віз громадянам України. Дане дослідження дало змогу з’ясувати якість імплементації Угоди про спрощення оформлення віз між Україною та ЄС, її вплив на візову політику і практику країн ЄС, а також оцінити вплив розширення Шенгенської зони на умови міжлюдських контактів між Україною та новими країнами Шенгену.

Відповідно до результатів дослідження Угода про спрощення оформлення віз між Україною та ЄС сприяла певному покращенню ситуації з видачею віз громадянам України переважно в «старих» шенгенських країнах. В той же час Угода поки що не стала ефективним механізмом, спроможним компенсувати негативні наслідки розширення Шенгенської зони для більшості громадян України, що подорожують до країн ЄС.



Щодо дослідження здійсненого організаторами заходу:

Дослідження було проведене шляхом опитування респондентів на виході з консульств (чи візових центрів). Вибірка складає 840 респондентів і охоплює заявників консульських установ 11 країн Шенгенської зони, що розташовані в Києві (10 консульств) та інших регіонах України (11 консульств) – по 40 заявників кожного консульства. Вибірка охоплює лише заявників, що самостійно проходили весь шлях отримання візи – від подання документів до одержання рішення. До вибірки не включено тих, хто отримував візи через туристичні агентства.

Охоплені країни:
Німеччина, Франція, Італія, Іспанія, Бельгія, Греція – “старі” шенгенські країни
Польща, Угорщина, Чеська Республіка, Словаччина, Литва – “нові” шенгенські країни
Похибка складає ±6%

Отримані дані свідчать про наступні тенденції:
Позитивні
Зменшення загальної (в цілому по Шенгену) кількості відмов – до 8%, тоді як у попередні роки цей показник складав у середньому 12-14%

Поява нових технологій обробки візових заявок, що дозволив консульським установам деяких країн-членів ЄС (переважно «старих») скоротити загальний термін візової процедури та певною мірою подолати проблему черг. Термін розгляду візової заявки у «старих» Шенгенських країнах у понад 50% випадків складає до 1 тижня. Термін очікування в чергах у «старих» Шенгенських країнах у більшості випадків не перевищує 1 години.

«Старі» шенгенські країни видають 23,5% багаторазових та 27% безкоштовних віз.

Більшість опитаних достатньо позитивно оцінює загальну атмосферу спілкування з консульськими працівниками


Негативні
Значне ускладнення процедур і умов отримання віз у «нових» шенгенських країнах. Заявники констатують погіршення майже за усіма дослідженими параметрами: «зростання черг», «тривалість процедури», «вартість послуг», «вимоги до документів», «зрозумілість вимог та критеріїв надання візи» та «ризик отримати відмову». У більшості випадках ситуація з отримання віз у «нових шенгенських країнах є гіршою, ніж у «старих», зокрема, стосовно часу, проведеного у чергах (нерідкими є випадки очікування 2, 3, 4 і навіть більше годин) та тривалості процедури очікування рішення (більшість заявників чекали понад 1 тиждень)

23% заявників «старих» Шенгенських країн свідчать про необхідність сплатити додаткові кошти посередникам (візовим центрам), внаслідок чого загальні витрати на візову процедуру перевищують 60 Євро замість граничної суми у 35 Євро, зафіксованої в Угоді.

У випадку відмов у наданні візи у 2/3 випадків респондентам не пояснили причину відмови

Тривалість дії багаторазових віз у більшості випадків не перевищує 1-3 місяці. Лише 13-14% виданих багаторазових віз мають тривалість дії понад 6 місяців.

Опитуванням не зафіксовано зменшення кількості документів, що вимагаються консульствами від заявників, що ставить під сумнів якість виконання Статті 4 Угоди, що регламентує вичерпний перелік документів на підтвердження мети візиту для окремих категорій громадян.

Найбільшу кількість багаторазових віз видає Угорщина (61%) та Польща (49%), найменшу – Греція (7%)

Найменша кількість відмов зафіксована у консульстві Німеччини (2,5%), найбільша – Іспанії (22,5%).

Найбільшу кількість безкоштовних віз надають консульства Франції (45%), Німеччини та Литви (по 41%), найменшу – Італії та Іспанії (по 10%) та Бельгії (5%).

Найшвидшою є процедура у консульстві Франції, де більшість респондентів отримують візу у день подання документів.

Загальна кількість заявників, що ідентифікують себе з пільговими категоріями, визначеними статтею 5 Угоди (право на отримання багаторазових віз) є 57%. Кількість заявників, що отримали багаторазові візи є 37%.

Загальна кількість заявників, що ідентифікують себе з пільговими категоріями, визначеними статтею 6 Угоди (право на безкоштовне оформлення віз) є 54%. Кількість заявників, що отримали безкоштовні візи є 28,6%.
This account has disabled anonymous posting.
(will be screened if not validated)
If you don't have an account you can create one now.
HTML doesn't work in the subject.
More info about formatting

If you are unable to use this captcha for any reason, please contact us by email at support@dreamwidth.org

Profile

othersideofwind: (Default)
othersideofwind

April 2013

S M T W T F S
 123456
78910111213
14151617181920
21 222324252627
282930    

Most Popular Tags

Page generated 18/7/25 17:36

Expand Cut Tags

No cut tags